adwcleaner

Jak usunąć oprogramowanie reklamowe i złośliwe oprogramowanie z komputera?

AdwCleaner to aplikacja, która ma na celu wyeliminowanie irytującego oprogramowania reklamowego, oprogramowania szpiegującego, wyskakujących okienek i potencjalnie niechcianych programów (PUP) z komputera. To oprogramowanie przeskanuje komputer i przeprowadzi diagnostykę wykrytych błędów. Następnie oferuje opcje usunięcia lub poddania kwarantannie zidentyfikowanych problemów. Jeśli zastanawiasz się nad pobraniem tego programu, oto kilka informacji na jego temat:

Nie jestem osobą techniczną, więc skontaktowałem się z Kyleysem; zaproponował, że wyśle ​​mi swoją recenzję AdwCleaner po kilku tygodniach używania produktu. Po wykonaniu tej czynności przeprowadziłem program przez jego kroki i doszedłem do kilku korzystnych ustaleń. Głównym problemem, jaki miałem z adwcleanerem, było to, że wydawał się zbyt agresywny w usuwaniu oprogramowania reklamowego i innego złośliwego oprogramowania. Ale po dalszych testach okazuje się, że adwcleaner nie nadużywa nadmiernie systemu, a zatem może nie być złym wyborem do czyszczenia systemu.

Po pierwsze, pozwól mi wyjaśnić, co robi adwcleaner, aby wyeliminować adware i złośliwe oprogramowanie: po zainstalowaniu programu skanuje on Twój komputer w poszukiwaniu adware lub złośliwego oprogramowania. Jeśli są jakieś infekcje, usuwa je i pozostawia system czysty i gotowy do pracy. Było jednak kilka problemów, które miałem z adwcleanerem, o których chciałbym porozmawiać. Po pierwsze, chociaż program jest bardzo skuteczny w eliminowaniu wyskakujących reklam oraz fałszywego oprogramowania reklamowego i złośliwego oprogramowania, pozostawia w systemie pewne ślady oprogramowania reklamowego i złośliwego oprogramowania, które w rzeczywistości może powodować więcej problemów.

Jednym z tych problemów jest to, że adwcleaner błędnie klasyfikuje niektóre popularne przeglądarki internetowe jako „spyware” i „malware”. Stwarza to wiele problemów dla używanej przeglądarki. Po pierwsze, możesz mieć wyskakujące okienka informujące o obecności adware i/lub złośliwego oprogramowania na twoim komputerze oraz o tym, że wyskakujące okienka są denerwujące i niepokojące. Po drugie, ponieważ paski narzędzi, które pojawiają się w przeglądarce Internet Explorer, zawierają oprogramowanie reklamowe i/lub złośliwe oprogramowanie zainstalowane na komputerze, te paski narzędzi zmuszają przeglądarkę do wykonywania niepożądanych programów, które zwiększają szybkość komputera i zajmują cenne zasoby pamięci. Wreszcie, ponieważ wszystkie niechciane programy zaśmiecają komputer i zużywają jego zasoby, komputer staje się niestabilny i może albo ulec awarii, albo działać wolniej niż zwykle.

Aby naprawić adwcleaner, istnieją dwie metody. Pierwsza metoda polega na użyciu programu do czyszczenia rejestru, aby ręcznie usunąć niechciane programy. Korzystanie z tej metody będzie wymagało znajomości obsługi rejestru, więc jeśli go nie znasz, warto pozostawić tę opcję włączoną. Dzieje się tak, ponieważ rejestr jest jedną z najważniejszych części systemu operacyjnego, a jeśli jest uszkodzony lub uszkodzony, na pewno zobaczysz negatywne skutki na swoim komputerze. Ponieważ adware i złośliwe oprogramowanie są również przechowywane w rejestrze, będziesz również chciał użyć narzędzia, które również je zwalcza. Minusem tej metody jest to, że będziesz musiał wiedzieć, jak samodzielnie naprawić rejestr (dla niedoświadczonego użytkownika może to być duże wyzwanie), ale jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób na pozbycie się oprogramowania reklamowego i złośliwego oprogramowania z komputera .

Druga metoda polega na użyciu adwcleaner do ręcznego usuwania różnych programów reklamowych i złośliwego oprogramowania, które powodują problemy. Jedynym minusem tej metody jest to, że jest bardziej skomplikowana niż używanie pasków narzędzi. Chociaż adwcleaner ma interfejs graficzny, ma również wersję wiersza poleceń, która działa równie dobrze, i oczywiście wersja wiersza poleceń jest łatwiejsza w użyciu. Chociaż korzystanie z pasków narzędzi adwcleaner może wyeliminować wiele niechcianych programów, które spowalniają komputer, zaleca się również korzystanie z wersji wiersza poleceń dla zaawansowanych użytkowników, którzy rozumieją, w jaki sposób adwcleaner spowalnia ich system. Jeśli jesteś początkującym, zalecamy trzymanie się z daleka od używania adwcleaner, ponieważ może to spowodować niestabilność systemu.